NEDELJSKA OZNANILA

KRIŽ JE VSAK TVOJ TRENUTEK pdf

Vsak hodi svoj križev pot. Za Kristusa je rečeno, da je pod težo križa trikrat padel, mi pa z njim neštetokrat. Ko so nam »predlagali«, naj se rodimo, nam niso povedali, kakšen je ta svet. Brez turističnih vodnikov smo šli v neznano in se neštetokrat opekli. Ritmična mladinska pesem pravi: »Križ je vsak tvoj trenutek, lahko ga sprejmeš ali ne, …«.

Ko sem te dni pri verouku bolj obširno razlagal pomen križa, Jezusovo križanje in njegovo trpljenje, so otroci največkrat zastavili vprašanje: »Zakaj? Zakaj je šel nekdo na križ in umrl? Zakaj se je pustil?«

Prikazal sem jim simboliko kratkega poljskega filma Most. Film govori o fantu, ki ima  skrbnega očeta. Oče je zaposlen na mostu; njegovo delo je dvigovanje mostu. Če pripelje vlak, spusti most, če pripluje ladja, ga dvigne. Nekega dne se skupaj s sinom odpravita na ta most. Sin se zunaj igra, oče pa je v svoji strojnici. Oče se je nekoliko zamotil z rednim vzdrževanjem. Sin opazi, da prihaja vlak. Vlak je pripeljal prezgodaj in most je bil dvignjen. Sin je skušal sam rešiti nastalo situacijo. Na tleh je našel loputo in tam ročko, s katero je hotel spustiti  most. Oče je to opazil; v tistem trenutku pa je sinu zdrsnilo in padel je med pogonsko kolesje mostu. Oče je bil pred strašno odločitvijo. Spustiti most in rešiti vlak ter ubiti sina ali rešiti sina in potopiti vlak. V neizmerni grozi se je odločil za vlak. Sin je umrl za vse ljudi na vlaku.

Naš svet je vlak. Ljudje živimo in se peljemo skozi življenje. Jezus pa je umrl za nas, da bi mi lahko živeli. Umrl je za vsakega izmed nas. Na voljo imamo eno odločitev. Odločimo se lahko, da Boga sprejmemo za svojega odrešenika in iz svojega življenja naredimo nekaj dobrega. Ali pa se še naprej slepimo in živimo, kot da ni bilo nič.

Na tisto velikonočno jutro pa se je nekaj gotovo zgodilo. Če ne bi bilo Jezusovega vstajenja, potem sem jaz kot duhovnik zgolj obrtnik. Potem se nas vseh 2,2 milijardi ljudi, ki smo

katoličani na tem svetu, moti. Potem je na tisoče mučencev umrlo zaman. Potem je neskončna množica, ki se je spreobrnila, to naredila zaman?

Nič ni zaman in Bog je res vstal, trpel je zame, umrl je zame in vstal je, da bomo tudi mi nekoč, ko bomo prehajali iz tega sveta, vstali za večnost.

MOLITEV IN PREJEM SVETEGA OBHAJILA TER SVETA SPOVED: V petek in soboto zjutraj bom na Lipoglavu od 7h do 8h. Takrat bo tudi možno za sveto spoved in prejem svetega obhajila.

Cerkev  naj bo čim več odprta in je njej možnost molitve. Ne skupne ampak individualne. Možno je pa tudi po predhodnem dogovoru z župnikom po telefonu. KOT DRUŽINA LAHKO SKUPAJ PRIDETE.

DOMAČA CERKEV: Starši in otroci, Vabim nas, da se res potrudimo ta čas ohranjati čim močnejšo duhovno vez. Molite v krogu družine in se pogovarjajte v veri.

KATEHUMENAT

Vsi, ki bi radi prejeli zakramente uvajanja (sv. Krst, sv. Birma in sv. obhajilo) se mi javite. Ko se nas zbere 10, bomo začeli s tečajem za pripravo na prejem zakramentov. Prijavite se tako, da me pokličete na telefon ali pa mi pošljete elektronsko sporočilo na naslov župnije.

ZOOM SREČANJE ZA VEROUČENCE

1. in 2. razred v ponedeljek ob 17.00
3. razred v petek ob 17.00
4. razred v torek ob 14.00
5. razred v ponedeljek ob 14.00
6. razred v torek ob 15.00
7. razred v torek ob 20.00
BIRMANCI v ponedeljek ob 20.00

Zoom veroučna učilnica je na povezavi:

zupnija-grosuplje.rkc.si/v/zoom

SPREMLJAJTE IN

SE POVEZUJMO PREKO:

www.facebook.com/zupnikm: televizija T2 in Golica TV vsak dan ob 19h in Vsak dan ob 18h na valovih Zelenega Vala

Molitev križevega pota

Prva postaja
Jezusa obsodijo na smrt O, Jezus! Tako krotek in ponižen, nauči me, da bom znal sprejeti preizkušnje.

Druga postaja
Jezus vzame križ na svoje rame Moj Jezus, ta križ bi moral biti moj, ne Tvoj; moji grehi so te križali.

Tretja postaja
Jezus prvič pade pod križem O, Jezus! Naj mi Tvoj prvi padec pomaga, da nikoli ne zapadem v smrtni greh.

Četrta postaja
Jezus sreča svojo mater O, Jezus! Naj mi nobena človeška vez, naj bo še tako ljuba, ne prepreči, da bi Ti sledil po poti križa.

Peta postaja
Simon iz Cirene pomaga Jezusu nositi križ Simon Ti je pomagal proti svoji volji; naj potrpežljivo vse pretrpim Zate.

Šesta postaja

Veronika obriše Jezusu potni obraz O, Jezus! Svoje sveto obličje si odtisnil na Veronikin prt; neizbrisno Ga odtisni tudi na moje srce.

Sedma postaja
Jezus drugič pade pod križem Ljubi Gospod, z drugim padcem mi pomagaj, da ne bom znova zapadel v greh.

Osma postaja
Jezus tolaži jeruzalemske žene Moja največja tolažba bi bila slišati Tvoje besede: ”Mnogi grehi so ti odpuščeni, ker si mnogo ljubil.”

Deveta postaja
Jezus tretjič pade pod križem O, Jezus! Ko bom omagal na dolgi poti življenja, bodi moja moč in moja vztrajnost.

Deseta postaja
Jezusa slečejo Moji duši je bila odvzeta nedolžnost; odeni me, Jezus, z oblačilom pokore in kesanja.

Enajsta postaja
Jezusa pribijejo na križ Odpustil si svojim sovražnikom; moj Bog, nauči me, da bom znal odpuščati žalitve in nanje pozabiti.

Dvanajsta postaja
Jezus umre na križu Umiraš, moj Jezus, toda Tvoje Presveto Srce še vedno utripa v ljubezni do Tvojih grešnih otrok.

Trinajsta postaja
Jezusa snamejo s križa Sprejmi me v svoje naročje, o žalostna Mati; izprosi mi popolno odpuščanje grehov.

Štirinajsta postaja
Jezusa položijo v grob: Ko Te z obhajilom sprejmem v svoje srce, o Jezus, naj to postane primeren prostor za Tvoje Presveto Telo. Amen.

”Jezus, Marija, ljubim Vaju, rešita mojo dušo.”

KRIŽEV POT V NAŠI ŽUPNIJI: VSAKO NEDELJO OB 6.45. VABLJENI!

POVEZUJMO SE PREKO: www.facebook.com/zupnikm

SVETE MAŠE

od 11. 3. do 4. 4. 2021

V času epidemije ob 7h zjutraj v vaši cerkvi sv. Nikolaja